طراحی نما

طراحی و اجرای نما با دکو دیزاین

برای سفارش طراحی یا اجرای نما با ما در ارتباط باشید.

بدون شک اینکه یک نمای جذاب را در ساختمانی مشاهده ‌کنید؛ باعث می‌شود تا نسبت به آن حس بهتری داشته باشید. پس میتوان نتیجه گرفت که نما برای خرید و فروش، اهمیت بسیار زیادی دارد. نمای ساختمان همان قسمت بیرونی است که اول از هر چیزی به چشم می‌خورد و باید به آن توجه کرد. در این مقاله هم به طور کامل در مورد طراحی و اجرای نما با دکو دیزاین با شما صحبت کرده و اطلاعات کاملی را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

منظور از نمای ساختمان چیست؟

نمای ساختمان چیست؟

نمای خارجی ساختمان همان قسمت بیرونیِ ساختمان است که مصالح مختلفی برای شکل دادن به آن استفاده می‌شود. شما میتوانید نمای کلاسیک، مدرن، سیمانی و رومی را شاهد باشید و نمای ساختمان را با توجه به سلیقه خودتان طراحی کنید. اینکه بدانید کاربریِ ساختمان چیست، باعث میشود تا نماهای مختلفی  طراحی کنید؛ مثلاً نمای ساختمان تجاری با نمای ویلا متفاوت است و قطعا مصالح آنها هم با یکدیگر متفاوت خواهد بود. در طراحی و اجرای نما با دکو دیزاین می‌توانید این تنوع را شاهد باشید و با توجه به ساختمانی که دارید، طراحی متفاوت و جذابی را تحویل بگیرید.

آیا طراحی و نمای ساختمان اهمیت زیادی دارد؟

نمای ساختمان به‌قدری مهم است که شاید طراحی داخلی به اندازه آن تاثیر نداشته باشد. ساختمان‌ها باید به طرح استاندارد برسند‌. اگر مقررات رعایت شود و شما بتوانید در طراحی نما را به درستی اجرایی کنید، قطعا در خرید و فروش ساختمان هم تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت.

نمای ساختمان در زیباسازی شهر نیز موثر است، از طرفی باعث کاهش هدر رفتِ انرژی خواهد شد که به محیط زیست هم کمک میکند. همچنین به گونه‌ای تعریفی کلی از محیط داخلی را به نمایش میگذارد و باهم هماهنگی دارند.. ناوبری‌های جدیدی که در ایده‌ها، مواد و طراحی ایجاد می‌شود، باعث می‌گردد که شما یک نمای جذاب داشته باشید که البته در طراحی و اجرای نما با دکو دیزاین به این مسئله خیلی زیاد توجه می‌شود.

یکی دیگر از مواردی که به اهمیت نمای ساختمان اشاره می‌کند، این است که می‌تواند در جریان هوا و نور در ساختمان اهمیت بسیار زیادی داشته باشد و باعث می‌شود که شما با شرایط محیطی مختلف آب و هوایی خیلی راحت‌تر کنار بیایید.

در واقع نمای ساختمان شبیه به لباسی است که ما می‌پوشیم. نما متناسب با آب و هوا و شرایط محیطی که وجود دارد، تغییر می‌کند. اگر آب و هوا سرد و سخت باشد، طراحی از طریق سیستم‌ها، تکنیک‌ها و موادی انجام می‌شود که قدرت بیشتری داشته باشند و باعث مقاومت ساختمان ‌شود. در واقع نما نه تنها به ساختمان زیبایی می‌دهد، بلکه به آن شخصیت اضافه می‌کند و به طور کل محبوبیت ساختمان را بالا خواهد برد.

نما همچنین باعث تهویه طبیعی میشود و یک نوع عایق صوتی نیز است، یعنی می‌تواند باعث ایجاد سکوت در منزل شود و از وارد شدنِ سر و صدای بیرونی جلوگیری کند.

نکاتی در طراحی نما

در طراحی و اجرای نما با دکو دیزاین یا هر شرکتِ دیگری حتما باید یکسری نکات را رعایت کنید که در این قسمت به طور مفصل آنها را برایتان توضیح خواهیم داد:

شفافیت ساختمان

منظور از شفافیت ساختمان این است که از پنجره های زیادی استفاده شود تا هم جریان هوا و نور به داخل منزل و بیرون آن حرکت کند و هم باعث شود که نمای بیرون جذاب‌تر دیده شود.

اجرای ایده متمایز

در طراحی و اجرای نما با دکو دیزاین همیشه ایده‌های متمایز وجود دارد؛ یعنی طراحی در بخش گسترده‌ای به صورت یکسان و مشابه انجام میشود اما یک قسمت آن متفاوت و متمایز خواهد بود تا توجه دیگران را به خودش جلب می‌کند.

نظم در طراحی

هرگونه شیار، الگو، خطوط و موارد این چنینی، حتی در حالت خیلی ریز هم باید نسبت به هم هماهنگی و هارمونی داشته باشند تا نمای ساختمان جذاب‌تر بنظر برسد.

جدی گرفتنِ رنگ

استفاده از رنگ مناسب اهمیت بسیار زیادی دارد و اگر شما مسئله رنگ را در نظر نگیرید، قطعاً بخش زیادی از طراحی به مشکل برخورد می‌کند. پس حتما حواستان به رنگ به کار رفته شده در ساختمان باشد که جزو نکات مهم است.

استفاده از مصالح باکیفیت

در طراحی و اجرای نما با دکو دیزاین حتماً از مصالح با کیفیت استفاده خواهد شد. در واقع مصالح میتواند نتیجه نهایی کار شما را چندین برابر تغییر دهد و از ساختمان هم در برابر عوامل خارجی محافظت کند.

حفظ سادگی

یکی دیگر از مواردی که خیلی از افراد درباره آن اشتباه میکنند و باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد، این است که از عناصر متعدد و اشکال مختلف استفاده نکنید و سادگی را حفظ نمایید تا نمایی یکپارچه و جذاب داشته باشید.

نورپردازی

پروسه نورپردازی هم جزو مسائل بسیار مهم است که نه تنها برای داخل منزل اهمیت دارد، بلکه فضای بیرونی را هم به شکلی متفاوت تغییر میدهد و میتواند جذابیت نما را افزایش دهد.

طراحی نما با مواد و مصالح مختلف

طراحی نما با مواد و مصالح

روش‌های طراحی نما از لحاظ استفاده از مواد با یکدیگر متفاوت هستند که در این قسمت به آنها اشاره خواهیم کرد:

طراحی نما با استفاده از ملات سیمان

در این روش از ملات سیمان به عنوان چسب استفاده می‌کنند. اگر احتمال تراز نبودن وجود داشته باشد، حتماً باید از سیمان استفاده شود و عیبی که دارد، این است که باعث کثیف شدن نمای ساختمان می شود اما به هر حال احتمال سقوط کاشی و سرامیک نیست و اتصال محکمی بین مصالح و جداره‌های نمای ساختمان ایجاد می‌کند.

طراحی نمای ساختمان با استفاده از چسب

چسب از حالت ارتعاشی نمای ساختمان جلوگیری می‌کند، مانع از هرگونه لرزش می‌شود و حالت الاستیکی مواد را حفظ خواهد کرد. نکته مهم این است که باید به خوبی به مواد آغشته شود، در غیر این صورت ممکن است که به مرور زمان آب به آن نفوذ کرده و یخ زدگی باعث جدا شدن مصالح بشود.

طراحی و اجرای نمای خشک

یکی دیگر از جدیدترین روش‌‌ها طراحی و اجرای نمای خشک است؛ یعنی از ملات دوغاب استفاده نمی‌شود و در عوض با استفاده از تکنولوژی‌های جدید این کار را انجام می‌دهند؛ البته به شرطی که افراد متخصص این کار را پیگیری کنند و قطعا هر کسی از پس این کار برنخواهد آمد‌.

جمع‌بندی

در این مبحث به طور کامل و واضح در مورد طراحی و اجرای نما با دکو دیزاین با شما صحبت کردیم و برایتان توضیح دادیم که نما چه اهمیتی در ساختمان دارد، انواع روشهای طراحی و اجرای نما چیست و چه نکاتی باید رعایت شود تا یک نمای استاندارد داشته باشید.

اسکرول به بالا