کرکره برقی

خرید کرکره برقی

کرکره برقی یکی از درب‌هایی است که برای حفظ امنیت بیشتر و جلوگیری از سرقت‌ها در محل کار، مغازه‌ها یا حتی خانه‌ها استفاده می‌شود. کرکره‌ها در ابتدا از نوع مکانیکی بودند؛ یعنی افراد برای استفاده از آن‌ها، باید انرژی زیادی مصرف می‌کردند؛ اما رفته رفته با پیشرفت تکنولوژی و گذشت زمان کرکره‌های برقی راهی بازار شدند. این کرکره‌ها تنها با فشردن یک کلید، به سادگی باز و بسته می‌شوند. استفاده از کرکره برقی‌ها، یکی از راه های امن برای جدا کردن محیط بیرون و محیط درون ساختمان یا دکان است. اگر قبل از خرید کرکره برقی اطلاعاتی راجع به این نوع کرکره نداشته باشید، ممکن است خرید موفقی را تجربه نکنید. پس اگر به دنبال خرید کرکره برقی از ارزان دُر (arzandor.com) هستید، تا انتهای این مطلب با دکو دیزاین همراه باشید.

کرکره برقی چیست؟

در ابتدا بهتر است ست با کرکره برقی آشنا شوید. در گذشته مغازه داران و صاحبان، مجبور بودند کرکره‌ها را با دست و در واقع نیروی مکانیکی خود باز و بسته کنند؛ اما با ورود کرکره‌های برقی به بازار، این کار تا حد زیادی آسان شد. به عبارت دیگر شما می‌توانید تنها با اشاره به یک کلید، اقدام به باز و بسته کردن کرکره خود کنید. مزیت کرکره‌های برقی تنها به باز و بسته کردن راحت آنها محدود نمی‌شود؛ بلکه کرکره‌های برقی امنیت را نیز به طور چشمگیری افزایش داده‌اند. خوشبختانه کرکره‌های برقی هیچ راهی برای دزدان و سارقین باقی نگذاشته‌اند! کرکره‍های برقی دارای تیغه‌هایی هستند که با استفاده از این تیغه‌ها می‌توانند بالا و پایین شوند.

کاربرد کرکره‌های برقی

کرکره‌های برقی انواعی از درب‌ها و پنجره‌ها محسوب می‌شوند که از قطعات و بخش‌های افقی ساخته شده‌اند که درون ریلی قرار می‌گیرند. امروزه این در و پنجره‌ها طرفداران زیادی پیدا کرده است. دلیل محبوبیت این نوع کرکره‌ها این است که افراد تنها با یک فشار کوچک می‌توانند درب خود را باز و بسته کنند و دیگر نیازی نیست که نیروی زیادی را صرف انجام این کار کنند. افراد برای حفاظت از شرکت، محل کار، خانه، ویلا، فروشگاه و … خود در برابر سارقین، اقدام به خرید کرکره برقی می‌کنند. در حقیقت درب‌ها دیگر قفل ندارند که دزدهای بی‌حیا بتوانند راهی برای باز کردن آن‌ها پیدا کنند! بنابراین حریم شخصی کاملاً رعایت می‌شود. یکی دیگر از مزیت‌های کرکره‌های برقی، زیبایی ظاهری آنها است. این کرکره‌ها در انواع رنگ‌ها و مدل‌ها تولید می‌شوند و زیبایی خاصی به ساختمان شما می‌بخشند. کرکره‌ها معمولاً وزن سبکی دارند؛ اما در عین حال بسیار محکم و مقاوم هستند. افراد خرید کرکره برقی را با مقاصد و اهداف مختلفی انجام می‌دهند. یکی از دلایل خرید کرکره برقی،  امکان استفاده آسان از آن محسوب می‌شود. به‌طوری که هر زمان که آن‌ها بخواهند می‌توانند درب را باز و بسته کنند. همچنین باز و بسته شدن کرکره‌های برقی، در کمترین زمان صورت می‌گیرد. استفاده از کرکره‌های برقی در مناطقی که شرایط جوی دائماً در حال تغییر است، بسیار مناسب و به صرفه است. برخلاف درب‌های چوبی که در برابر رطوبت و تغییرات محیطی کاملاً در معرض آسیب بودند، کرکره‌های برقی به شدت در برابر فرسایش‌ها، رطوبت، حوادث، صدمات و … محکم هستند.

 ویژگی‌های کرکره برقی

پیش از خرید کرکره برقی، به ویژگی‌های آن‌ها نیز باید توجه کنید. کرکره‌های برقی از هر نوعی که باشند، ویژگی‌های مهم و خاصی دارد. به عبارتی این ویژگی‌های معرکه به عملکرد صحیح و درست کرکره‌ها کمک شایانی می‌کند. برخی از خصوصیات انواع کرکره‌های برقی را در پاراگراف‌های زیر آورده‌ایم:

  • کرکره‌های برقی معمولاً به صورت محکم و مقاوم طراحی شده‌اند؛ به‌طوری که در برابر شرایط اقلیمی مختلف آسیب نبیند.
  • کرکره‌های برقی اصولا سبک هستند. این ویژگی موجب می‌شود که به راحتی در چهارچوب درب‌ها و پنجره‌ها جای بگیرند و بالا و پایین شوند.
  • استفاده از آن‌ها راحت است؛ به‌گونه‌ای که حتی کودکان نیز می‌توانند کرکره برقی‌ها را کنترل کنند!
  • کرکره‌های برقی کاملا روان و بدون مشکلی جابجا می‌شوند و هرگز گیر نمی‌کنند.
  • کرکره‌های برقی را می‌توان بر روی بسیاری از مکان‌ها مثل درب، پنجره و … نصب کرد و معمولا محدودیتی در محل نصب وجود ندارد.
  • کرکره‌های برقی موجب امنیت هرچه بیشتر ساختمان و وسایل ارزشمند شما می‌شود و از ناامنی و سرقت جلوگیری می‌کنند.
  • معمولاً بیشتر کرکره‌های برقی، بدون تولید سر و صدا باز و بسته می‌شوند و خوشبختانه آلودگی صوتی ایجاد نمی‌کنند.

اجزای کرکره برقی

اجزای کرکره برقی چیست

کرکره برقی مانند هر دستگاهی از اجزایی تشکیل شده است که هر کدام وظیفه خاصی را انجام می‌دهند. در واقع فعالیت هر کدام، موجب کارایی کرکره برقی می‌شود. در ادامه قرار است با قطعات مهم کرکره برقی آشنا شوید:

 موتور کرکره برقی

یکی از اجزای مهم کرکره برقی موتور آن است. در حقیقت موتور نیروی الکتریسیته را به انرژی مکانیکی تبدیل می‌کند تا کرکره به درستی به حرکت در بیاید. قبل از خرید کرکره برقی، آشنایی با انواع موتورهای آن نیز مهم است. به عبارت ساده‌تر یکی از اجزای ضروری و پراهمیت کرکره برقی، موتور آن است. چیزی که باعث به حرکت درآمدن و بالا و پایین شدن تیغه‌های کرکره می‌شود، موتور است. موتور از طریق جریان برق به کار می‌افتد و به وسیله نیروی گشتاور، باعث به حرکت درآمدن تیغه خواهد شد. جالب است بدانید اگر موتور کرکره برقی خراب شود یا آسیب ببیند، کرکره دیگر نمی‌تواند وظیفه خود را انجام دهد و در نهایت از کار می‌افتد. موتورهای کرکره برقی به سه دسته موتور ساید، توبلار و سانترال تقسیم بندی می‌شود که به هر کدام می‌پردازیم:

موتور توبلار کرکره برقی

موتور توبلار که با نام دیگر موتور استوانه‌ای نیز شناخته می‌شود، معمولاً در درب‌هایی استفاده می‌شود که در محیط‌های کم تردد قرار دارند؛ برای مثال در موتورهای برقی فروشگاهی از موتور توبلار استفاده می‌شود. این موتورها موتور های قدرتمندی هستند که می‌توانند حتی درب‌هایی با وزن ۱۴۰ نیوتن را نیز بالا و پایین کنند. موتورهای توبلار یا استوانه‌ای به دلیل اندازه کوچک، فضای محدودی نیاز دارند و نیازمند فضاهای بزرگ برای قرارگیری نیستند. در بالای کرکره‌های برقی که با موتور توبلار کار می‌کنند، یک رول قرار گذاشته شده. با روشن شدن موتور، رول نیز شروع به فعالیت می‌کند و کرکره بالا پایین می‌شود. این موتور برای محیط‌هایی که با فضای کمی روبه‌رو هستند، بسیار مناسب هستند؛ اما متاسفانه محدودیت وزنی دارند. در صورت قطع جریان برق، دیگر نگرانی بابت باز و بسته شدن کرکره‌های برقی با این موتورها نیست؛ چراکه در شرایط گفته شده، می‌توان آنها را با دست بالا و پایین کرد. در حال حاضر برندها و شرکت‌های مختلفی اقدام به عرضه موتورهای توبلار کرده‌اند. از برندهای خوب و باکیفیت موتور توبلار کرکره برقی می‌توان برندهایی مثل اسمارت، کوییکو، آی سی ام، SDC ، بارزانته هافمن و توربو را نام برد. برخی از برندهای باکیفیت موتور توبلار را در ادامه توضیح داده‌ایم:

موتور توبلار تسلا

موتور توبلا تسلا در دو گشتاور متفاوت NM  ۱۰۰ و NM  ۱۴۰ وجود دارد. اگر می‌خواهید کرکره برقی بر روی پنجره در ابعاد کوچک نصب کنید، موتور توبلار تسلا از نوع 100 مناسب شما است. این موتور بسیار کم مصرف است و در هنگام کار کردن کاملا بی‌صدا عمل می‌کند. این موتور یک سال خدمات پس از فروش دارد و مخصوص درب و پنجره‌هایی تا وزن ۱۰۰ کیلوگرم است. موتور توبلار تستا از نوع ۱۴۰ هم برای کرکره‌های برقی روی پنجره و درب‌های کوچک استفاده می‌شود؛ اما می‌تواند برای پنجره و درب هایی تا وزن ۱۴۰ کیلوگرم موثر باشد.

موتور توبلار اسمارت

همانگونه که گفته شد، یکی از برندهای مناسب موجود در بازار، موتور تیوبلار اسمارت است. این موتور قیمت پایین و مناسبی دارد و یکی از ارزان‌ترین برندهای موجود در بازار محسوب می‌شود. این موتور گشتاوری حدود NM 30 تا NM 140 دارد.

 موتور توبلار بارزانته

موتورهای بارزانته موتورهای توبلار باکیفیتی هستند که معمولاً برای کرکره برقی‌های آپارتمان‌ها و فروشگاه‌ها تا گشتاور NM ۱۴۰ و برای کرکره برقی‌های صنعتی و عظیم تا گشتاور NM ۳۲۰ استفاده می‌شوند.

 موتور توبلار SDC

 یکی از ویژگی‌های پرطرفدار موتورهای SDC، فعالیت آرام و کم صدای آن است. این موتورها در هنگام باز و بسته شدن صدای کمی از خود تولید می‌کنند و گشتاوری حدود NM ۳۰  تا NM  ۱۴۰ را ارائه می‌دهند.

 موتور توبلار لیفت توربو

لیفت توربو نیز مانند دیگر موتورهای توبلار برای کرکره‌های برقی در اماکن کم تردد به کار گرفته می‌شود. این موتورها به دلیل داشتن ظاهری ظریف و استوانه‌ای شکل، مخصوص محیط‌های کوچک هستند.

موتور ساید کرکره برقی

یکی دیگر از انواع موتور در کرکره‌های برقی، موتور ساید است. این موتور بسیار قدرتمند است و به شما امکان باز و بسته کردن انواع درب‌های سنگین را می‌دهد. موتور ساید برخلاف موتور توبلار، مخصوص مکان‌های پرتردد و شلوغ است. اگر یک زمانی برق‌ها رفت، لازم نیست به خودتان استرس راه دهید؛ چراکه با استفاده از موتور ساید که به صورت زنجیری طراحی شده است می‌توانید به راحتی کرکره را بالا و پایین کنید. به علاوه، موتورهای ساید دارای سیستم ups یا برق اضطراری هستند. این تکنولوژی باعث می‌شود که در صورت قطع برق، موتور ساید کرکره انرژی خود را از طریق باتری تامین کند و کرکره از کار نیفتد. این نوع موتور خواهان و تقاضای زیادی دارد؛ بنابراین شرکت‌های متنوعی اقدام به طراحی و ساخت موتورهای ساید کرکره برقی کرده‌اند. از بهترین برند موتورهای ساید می‌توان به برند آلرو آلمان، مارانتک آلمان، BFT ایتالیا، اسمارت، لیفت توربو سیگما و بارزانته اشاره کرد. در حقیقت شما قبل از خرید کرکره برقی برای محل کار پرترددتان باید با بهترین موتور کرکره برقی سایتد آشنا شوید. جالب است بدانید با اینکه موتورهای ساید می‌توانند درب‌های بسیار سنگین را بالا پایین کنند؛ اما هیچ‌گاه دیده نشده که درب و تیغه‌ها سقوط کنند؛ چراکه این نوع موتو ها از سیستم ایمنی قفل کن اتوماتیک برخوردار هستند. همچنین با صدای کم به فعالیت می‌پردازند و هرگز آرامش شما را مختل نخواهند کرد. یکی از معایب موتور کرکره برقی ساید، نیاز داشتن به فضای زیاد است. این مسئله در اماکن کوچک مشکل ساز خواهد شد. همچنین موتورهای ساید به دلیل اینکه مخصوص باز و بسته کردن درب‌های سنگین هستند، ممکن است کمی بیشتر از حد انتظار فعالیت آنها طول بکشد؛ این مسئله ممکن است به مذاق بعضی‌ها خوش نیاید! در ادامه می‌خواهیم به بررسی انواع بهترین موتورهای ساید بپردازیم:

موتور ساید بارزانته

یکی از موتورهای باکیفیت کرکره‌های برقی، موتور ساید بارزانته است. این مدل تا یک سال گارانتی دارد و در دو مدل ساده و UPS دار به مشتریان عرضه می‌شود. منظور از UPS دار، تغذیه کردن موتور از باتری در مواقع اضطراری یا قطعی برق است. موتورهای ساید بارزانته معمولاً در پروژه‌های بزرگ به کار گرفته می‌شوند و قیمت بالایی دارند. به نظر می‌رسد که خرید آن‌ها برای اماکن یا پروژه‌های کوچک، به صرفه نباشد.

 موتور ساید اتومات

در بازار ایران یکی از برندهای مناسبی که به چشم می‌خورد، موتور ساید اتومات است. شما با خرید کرکره برقی با این موتور، شایسته دریافت گارانتی به مدت 2 سال می‌شوید و می‌تواند درب‌هایی به وزن ۳۰۰ الی 1000 کیلوگرم را باز و بسته کند. لازم به ذکر است که نوع 300، 500 و 600 کیلوگرمی آن، به دو صورت UPS دار و بدون UPS در بازار وجود دارند؛ اما موتور ساید اتومات ۱۰۰۰ کیلوگرمی تنها به صورت بدون UPS عرضه می‌شود. این موتور با صدای خیلی کمی کار می‌کند؛ اما متاسفانه سرعت حرکت آن کم است.

 موتور ساید بتا

جایگاه موتور ساید بتا در کنار بدنه کرکره برقی است. کاربرد آن در اماکن پر رفت و آمد و کرکره‌های سنگین است و به دو صورت UPS دار و بدون UPS در حال حاضر در بازار وجود دارند. نوع UPS دار به شما این امکان را می‌دهد تا در مواقع قطع برق، درب از کار نیفتد.

 موتور ساید فونیکس

یکی دیگر از موتورهای باکیفیت بازار، موتور ساید فونیکس است. اگر می‌خواهید یک کرکره برقی در مکانی شلوغ و پرتردد نصب کنید، بهتر است موتور ساید فونیکس را انتخاب نمایید. موتور کرکره برقی فونیکس در دو مدل ۳۰۰ و ۵۰۰ کیلوگرمی در بازار به چشم می‌خورد. یکی از مزیت‌های شگفت انگیز این موتور، نصب راحت و کارکرد مناسب آن حتی در شرایط اقلیمی نامناسب است.

 موتور ساید تسلا

موتور ساید تسلا، پلیتی به طول ۶۰ سانتی متر دارد که به صورت بی‌صدا و با قدرت بالا کار می‌کند. در صورت رفتن برق‌ها نیز امکان بالا و پایین آوردن موتور کرکره برقی با توجه به وزن آن وجود دارد. خبر خوب اینکه در زمان خراب شدن یا آسیب دیدن موتورهای ساید می‌توانید با استفاده از اهرم ایمنی موتور، به تعویض یا تعمیر موتور اقدام نمایید.

موتور سانترال یا سنترال در کرکره برقی

یکی دیگر از انواع موتورهای کرکره برقی، موتور سانترال است. این موتورها در اماکنی که تردد متوسط دارند، برای درب‌هایی با وزن متوسط به کار گرفته می‌شوند. اخیراً استفاده از موتور سانترال به شدت کاهش یافته است. به دلیل این که نصب آن همواره با چالش‌هایی روبرو است و نیاز به قطعات زیاد و پر‌هزینه‌ای دارد؛ بنابراین اکثر افراد و مغازه‌داران، استفاده از سایر موتورهای کرکره برقی را به موتور سانترال ترجیح می‌دهند.

تیغه کرکره برقی

خرید تیغه کرکره برقی

یکی دیگر از بخش‌های پر‌اهمیت در کرکره برقی، تیغه کرکره برقی است. تیغه در حقیقت به مجموعه‌ای از نوارهای تقریبا باریک گفته می‌شود که با قرارگیری در کنار هم، یک صفحه یکپارچه و هماهنگ را می‌سازند. تیغه‌ها با متریال  مختلفی طراحی می‌شوند که هرکدام خصوصیات خاص خودشان را دارند. انواع تیغه‌های کرکرهه برقی عبارتند از:

تیغه آلومینیومی در کرکره برقی

یکی از تیغه‌های پرمصرف در ایران، تیغه‌های آلومینیومی هستند. این تیغه‌ها مقاومت بسیار بالایی دارند؛ بنابراین می‌توان آن‌ها را در مناطقی با شرایط جوی بسیار مرطوب یا بسیار خشک به کار گرفت. نوع تیغه‌های ۸۰ میلیمتری معمولاً بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند و نوع استاندارد محسوب می‌شوند؛ اما مدل ۶۰ میلیمتری در انواع پنجره‌ها و مدل ۱۰۰ میلیمتری برای درب‌های بزرگ و سنگین استفاده می‌شوند. تیغه‌های آلومینیومی از لحاظ شکل ظاهری شامل تیغه آلومینیومی تخت و تیغه آلومینیومی قوسی هستند. یکی از مزیت‌های استفاده از تیغه قوس‌دار، عدم تولید سر و صدا هنگام باز و بسته شدن است؛ به همین دلیل مدل قوس‌دار، طرفداران بیشتری دارد. از دیگر مزایای تیغه‌های آلومینیومی، می‌توان به سبک بودن و ضد زنگ بودن آن‌ها اشاره کرد. این مسئله موجب شده که کرکره‌های برقی با تیغه‌های آلومینیومی بسیار مستحکم و مقاوم باشند. همچنین به دلیل عدم زنگ زدگی، زیبایی بیشتری دارند و صدای کمی از خود تولید می‌کنند.

 تیغه گالوانیزه در کرکره‌ برقی

اگر به دنبال یک کرکره برقی با قیمت مناسب‌تر از کرکره برقی با تیغه آلومینیومی هستید، کرکره با تیغه گالوانیزه مناسب شماست. تیغه‌های گالوانیزه نسبت به آلومینیومی مقاوم‌تر هستند. این تیغه‌ها در دو نوع گالوانیزه معمولی و فوم دار طراحی می‌شوند. در حقیقت بین نوارهای مدل فرم دار برای افزایش استحکام، فوم افزوده می‌شود؛ در نتیجه ایجاد این مقاومت و استحکام بالا، احتمال دزدی به حداقل ممکن می‌رسد. در صورتی که قصد خرید کرکره برقی با تیغه‌های مستحکم را دارید، پیشنهاد ما به شما کرکره برقی با تیغه گالوانیزه است.

 تیغه پلی کربنات در کرکره برقی

ممکن است تا‌به‌‌حال کرکره‌های شفاف با ظاهری زیبا را دیده باشید. در واقع این کرکره‌ها با تیغه‌هایی از جنس پلی کربنات ساخته شده‌اند. پلی کربنات به نور اجازه عبور از خود را می‌دهد. در پارکینگ‌هایی که نیاز به نور گیری دارند، این نوع تیغه می‌تواند مناسب باشد. اگر شما به عنوان یک مغازه دار قصد خرید کرکره برقی برای مغازه خود را دارید، بهتر است کرکره برقی دارای تیغه پلی کربنات را انتخاب کنید. این نوع کرکره‌ها به دلیل اینکه شفاف هستند، امکان دیدن اجناس را به مشتریان می‌دهند؛ به عبارت دیگر شما می‌توانید ۲۴ ساعته ویترین مغازه خود را در معرض دید عابران قرار دهید! یکی از ویژگی‌های خاص تیغه‌های پلی کربنات، استحکام و مقاومت بی‌نظیر آن‌ها است. حتی در اروپا پلیس‌ها از سپرهایی از جنس برخی از پلی کربنات‌ها استفاده می‌کنند تا امنیت خود را افزایش دهند! جالب است بدانید تیغه‌های پلی کربنات در برابر حوادثی مانند آتش سوزی و گلوله مقاوم هستند؛ پس این تیغه‌ها تا حد زیادی می‌توانند امنیت مکان شما را حفظ کنند.

ریل کرکره برقی

از ریل کرکره برقی، برای جلوگیری از آسیب دیدن کرکره استفاده می‌شود. تصور کنید که اگر ریل‌ها وجود نداشتند، تیغه‌ها در هنگام باز و بسته شدن به یکدیگر ساییده و خلاصه متلاشی می‌شدند! اما به لطف وجود ریل‌ها، دو طرف تیغه‌ها درون ریل‌ها گذاشته می‌شوند و عمر کرکره برقی افزایش می‌یابد. تیغه‌های آلومینیومی و پلی کربنات، ریل‌های مخصوص خود را دارند که حتماً باید از آن‌ها استفاده شود.

شفت کرکره برقی

اگر جایگاهی برای تیغه‌ها هنگام جمع شدن قرار نداشته باشد، کرکره برقی نمی‌تواند بالا و پایین شود؛ بنابراین محفظه‌ای برای قرار گرفتن تیغه‌ها در هنگام رول شدن وجود دارد که شفت کرکره برقی نام دارد. شفت‌ها در انواع موتورهای کرکره برقی دارای سایز متفاوتی هستند که با توجه به نوع موتور باید انتخاب شوند.

 ریسیور کرکره برقی

در حقیقت موتور کرکره برقی باید به یک ریسیور یا دریافت کننده متصل شود تا دستورهای موتور بتوانند از  طریق ریسیور دریافت شوند و در نهایت کرکره برقی به حرکت دربیاید.

کپس کرکره برقی

شنیدن سر و صدای کرکره برقی، اتفاقی بسیار ناخوشایند است؛ به همین دلیل یک قطعه پلاستیکی به نام کپس کرکره برقی در اطراف تیغه‌ها طراحی می‌شود تا با به حداقل رساندن اصطحکاک تیغه‌ها، تولید صدا کاهش یابد.

قوطی کرکره برقی

یکی از موارد مهم در نصب کرکره برقی، وجود قوطی کرکره برقی است. در هنگام نصب، برای دو طرف چهارچوب درب ۲ دو عدد قوطی نیاز داریم که باید به صورت کاملاً هم تراز در دو طرف کرکره برقی نصب شوند. معمولاً این کار باید توسط یک نصاب کاربلد و حرفه‌ای انجام شود؛ چراکه به دقت زیادی نیاز دارد.

انواع کرکره برقی بر اساس محل قرارگیری

کرکره‌های برقی انواع مختلفی دارند. تفاوت آنها در نوع موتور و نوع تیغه آن‌ها است. از انواع تیغه‌های کرکره برقی می‌توان به آلومینیومی، گالوانیزه و پلی کربنات اشاره کرد. هر کدام از این تیغه‌ها کارایی و قیمت متفاوتی دارند. همانطور که گفته شد دیگر عضو مهم کرکره‌های برقی، موتور آن است. موتورها شامل نوع تیوبلار، موتور سایت و موتور سانترال هستند. در خرید کرکره برقی، دانستن اینکه کرکره در چه مکانی می‌خواهد قرار بگیرد، بسیار مهم است. به عبارت دیگر با توجه به کاربرد کرکره برقی باید از موتور و تیغه مناسب استفاده کرد.

کرکره برقی برای پارکینگ

امروزه خرید کرکره برقی برای پارکینگ واحدهای مسکونی نیز رواج یافته است. افراد برای حفظ امنیت ساختمان و آپارتمان‌ها ترجیح می‌دهند از این نوع کرکره استفاده کنند. این درب‌ها پس از ورود و خروج شما فوراً بسته می‌شوند؛ اینگونه فرصتی برای سودجویان باقی نمی‌ماند که وارد آپارتمان شوند. همانطور که در جریان هستید به دلیل تردد زیاد ساکنین به پارکینگ، باید کرکره برقی شما موتوری داشته باشد که در طول این رفت و آمدها از بین نرود؛ برای مثال موتور کرکره برقی برای ساختمانی با حداقل ۴ واحد، بهتر است از نوع ساید باشد اما در ساختمان‌هایی با واحدهای بیشتر و ترددهای بالاتر، بهتر است موتورهای ساید پرقدرت و سیم پیچ مس را به کار گرفت. یکی دیگر از نکات مهم در مورد کرکره برقی پارکینگ آن است که تیغه آنها باید با صدای کمی کار کند. برای این کار، استفاده از تیغه‌های آلومینیوم قوس دار کم صدا بهترین انتخاب است. همچنین برای اینکه کرکره برقی کاملا بی‌صدا کار کند، تیغه‌های بی صدای غضروف دار با داشتن یک لایه پلاستیک نرم غضروف، پیشنهاد می‌شود.

 کرکره برقی برای فروشگاه

 بهتر است برای فروشگاه خود از کرکره برقی فروشگاهی استفاده کنید. این کرکره‌ها امنیت فروشگاه یا مغازه شما را تضمین خواهد کرد. در روزهای تعطیل و ساعاتی که فروشگاه تعطیل است، کرکره برقی باید بتواند به خوبی از سرقت‌ها جلوگیری کند. بدیهی است که به کارگیری تیغه‌های سنگین و مقاوم در کرکره برقی کمک کننده باشد. کرکره برقی فروشگاهی مانند کرکره برقی پارکینگ نیست که در طول روز، زیاد بالا و پایین شود. به همین دلیل در ساخت آن می‌توان از موتور توبلار، ساید یا سانترال استفاده کرد. کرکره برقی فروشگاهی به دلیل این که در معرض دید مشتریان است، باید زیبایی و جذابیت داشته باشد؛ بنابراین پیشنهاد می‌شود که در آنها تیغه‌های شفاف پلی کربنات بهره گرفته شود. این مسئله باعث می‌شود امکان مشاهده ویترین و اجناس در زمان‌هایی که فروشگاه تعطیل است نیز وجود فراهم شود. البته قیمت کرکره‌ها با این نوع تیغه‌ها کمی بالا است.

کرکره برقی برای پنجره‌ها

همانطور که می‌دانید کاربرد کرکره برقی، تنها برای درب‌ها نیست؛ بلکه می‌توان از آنها برای پنجره‌ها نیز استفاده کرد. برخی از افراد علاقه‌مند به خرید کرکره برقی برای پنجره‌های خانه یا ویلای خود هستند. مزیت استفاده کرکره‌های برقی در پنجره‌ها، عایق صوتی و جلوگیری از اتلاف دما است. یکی از نکات جالب در رابطه با کرکره‌های برقی برای پنجره‌ها، آن است که می‌توان آنها را در هنگام خالی بودن منزل، طوری تنظیم کرد که افراد فکر کنند کسی در داخل ساختمان است. این موضوع تا حد زیادی دزدها را فراری می‌دهد! در فصل زمستان این پنجره‍ها نقش عایق دمای مناسب را ایفا می‌کنند؛ به‌گونه‌ای که تا حدود ۴۵ درصد از هدر رفت انرژی جلوگیری می‌شود. همچنین با داشتن این کرکره‌ها، از دست آلودگی‌های صوتی موجود در خیابان و اشعه یوی مضر راحت خواهید شد.

قیمت کرکره برقی

یکی از نکات مهمی که در خرید کرکره برقی بسیار مهم است، قیمت کرکره برقی است. در ابتدا باید بدانید که قیمت این دستگاه در مراکز فروش گوناگون، باهم متفاوت است. یکی از نکات حائز اهمیت در مورد قیمت کرکره برقی، آن است که قیمت این دستگاه به صورت لحظه‌ای دچار تغییر می‌شود و ثابت نیست؛ برای مثال ممکن است در یک ساعتی از شبانه روز، قیمت‌های کرکره برقی افزایش یابد و در در تایم دیگری تمام قیمت‌ها کاهش یابد! بنابراین شما به عنوان یک خریدار باید قیمت کرکره‌های برقی را در تمام مراکز دردسترستان جستجو کنید. همانگونه که متوجه شدید، دو فاکتور اصلی در خرید کرکره برقی ، نوع تیغه کرکره برقی و نوع موتور کرکره برقی است. درست است که فاکتورهای دیگری مانند رسیور کرکره، شفت کرکره و … نیز در قیمت گذاری کرکره‌های برقی تاثیرگذار هستند؛ اما مهمترین پارامترها در قیمت کرکره برقی، تیغه و موتور آن است. در حال حاضر ارزان‌ترین موتور کرکره برقی موجود در بازار، موتور توبلار محسوب می‌شود. همانطور که گفتیم این موتور بسیار ظریف است و برای درب‌هایی با وزن نسبتا سبک و میزان رفت و آمد کم مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حقیقت تیغه‌هایی با وزن حدودا ۱۵۰ کیلوگرم، می‌توانند توسط موتور توبلار به حرکت دربیایند. کرکره های برقی موتور توبلار موتور توبلار بارزانته، موتور توبلار سیگما، موتور توبلار SDC ، موتور توبلار بتا به عنوان بهترین موتورهای توبلار موجود در بازار شناخته می‌شوند. همچنین نوع مدل تیغ نیز در قیمت کرکره برقی تاثیرگذار است؛ برای مثال تیغه‌های گالوانیزه نسبت به بقیه تیغه‌ها، قیمت مناسب‌تری دارند. البته تنها قیمت مهم نیست بلکه باید در خرید کرکره برقی، کارایی هر کدام از اجزا را با توجه به توضیحاتی که دادیم در نظر بگیرید.

قیمت کرکره برقی پارکینگ به چه چیزهایی بستگی دارد؟

خرید کرکره برقی برای پارکینگ با داشتن امنیت بالا و استفاده آسان، یک تصمیم مهم است. قیمت کرکره برقی پارکینگ، ثابت نیست و وابسته به عوامل متفاوتی است. برای خرید کرکره برقی پارکینگ بهتر است ابتدا به ابعاد چهارچوب درب پارکینگ و تیغه مناسب آن دقت کنید. مناسب‌ترین تیغه برای کرکره‌های برقی، تیغه آلومینیومی است. موتور کرکره برقی پارکینگ به علت تردد زیادی که دارد، باید نوع مناسبی باشد تا بتواند این حجم از رفت و آمد را پوشش دهد و خراب نشود. برای زیبایی ساختمان، بهتر است رنگ کرکره برقی پارکینگ با رنگ سنگ‌ها یا مصالح پارکینگ هماهنگ باشد. به نظر می‌رسد که قیمت کرکره برقی تا حد زیادی به موتور و تیغه آن بستگی دارد. اگر در کرکره برقی پارکینگ از موتور دارای برق اضطراری استفاده نشود، قیمت آن پایین‌تر براورد خواهد شد. معمولا در این نوع کرکره‌ها از موتور ساید استفاده می‌شود. موتور ساید می‌تواند در برابر باز و بسته شدن مداوم، دوام بیاورد! ابعاد کرکره نیز در قیمت کرکره برقی پارکینگ موثر است. کارشناسان ابعاد مکانی که قرار است کرکره در آن نصب شود را با دقت اندازه می‌گیرند و در نهایت قیمت را به مشتری خبر می‌دهند. مسلما هرچقدر ابعاد مکان بزرگ‌تر باشد، به کرکره بیشتری نیاز است.

گارانتی کرکره برقی

گارانتی کرکره‌های برقی، بستگی به شرکت سازنده یا وارد کننده آن‌ها دارد. معمولاً برندها بین ۲ تا ۳ سال خدمات پس از فروش برای کرکره‌ها در نظر می‌گیرند. یکی از نکات مورد توجه در هنگام خرید کرکره برقی همین مسئله است. شما باید حتماً از میزان گارانتی دستگاه خود مطلع شوید. در حقیقت گارانتی به شما این امکان را می‌دهد که در صورت ایراد در عملکرد، از خدمات پس از فروش استفاده کنید. معمولا شما از طریق شماره تلفن روی کارت می‌توانید با شرکت سازنده تماس حاصل نمایید و مشکل را با آن‌ها به اشتراک بگذارید. طبیعتا هرچقدر که یک کرکره برقی گارانتی طولانی‌تری داشته باشد، خیال شما بابت رفع خطاها و ایرادات احتمالی دستگاه راحت‌تر خواهد شد.

برای خرید کرکره برقی حتماً باید نکاتی مانند جنس و برند موتور، نوع تیغه، کم صدا بودن، امنیت بالا، زیبایی و هماهنگی با نمای ساختمان و … را در نظر بگیرید. همچنین دکو دیزاین توصیه می‌کند که همواره از جای معتبر و مطمئنی اقدام به خرید کرکره برقی کنید. این وسیله در امنیت ساختمان‌ها تاثیر بسزایی دارد و جایگزینی آن‌ها با درب و پنجره‌های معمولی، می‌تواند یک تصمیم فوق‌العاده باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا